Sesje w sieci

jk
2017-11-03

Od września 2017 roku lokalny serwis Ełk — Mam prawo wiedzieć wzbogacił się o nagrania audio-video komisji i sesji Rady Miasta Ełku. Projekt finansuje Fundacja im. Stefana Batorego.

Jawność to dla społeczności lokalnej wyzwanie pod różnymi względami. Samorząd musi mieć w sobie gotowość do dzielenia się informacją i postawienie pod ocenę swoich działań. Od mieszkańców wymaga aktywności i zaangażowania w sprawy miasta. Dla lokalnej organizacje pozarządowej oznacza podjęcie się roli strażnika: szerzenia informacji i alarmowaniu o nieprawidłowościach. Jako Stowarzyszenie Adelfi będziemy mierzyć się ze wszystkimi tymi wyzwaniami aktywniej dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im Stefana Batorego.

Od września 2017 roku lokalny serwis Ełk — Mam prawo wiedzieć wzbogacił się o nagrania audio-video komisji i sesji Rady Miasta Ełku. Zakupiliśmy sprzęt a zespół się szkoli, aby zapewnić odpowiednią jakość przygotowywanych nagrań. Aby zainteresować mieszkańców bieżącymi lokalnymi problemami planujemy również cykl spotkań z decydentami na aktualne zagadnienia związane z jakością życia w mieście. Projekt potrwa do końca 2018 roku.


Do zespołu serwisu Ełk – Mam prawo wiedzieć należą:

Joanna Kłunejko – Koordynuje pracę nad serwisem, wertuje BIP w poszukiwaniu informacji, którymi warto zainteresować mieszkańców miasta, pracuje nad ułatwianiem kontaktu Ełczan z radnymi. Członkini Zarządu Stowarzyszenia Adelfi. Z różnym skutkiem próbuje łączyć pracę społeczną z urlopem macierzyńskim i opieką nad córką Józefiną.

Izabela Waleszczuk – Niestrudzenie prowadzi rejestr imiennych wyników głosowań, nagrywa obrady audio-video, sporządza notatki z komisji i sesji, administruje danymi w serwisie. Potrafi znaleźć wspólny język z każdym radnym i z każdą radną. Zawodowo jest Instruktorem pracowni porządkowej w Aleter CIS. Prywatnie mama Aleksandra i Pauliny. Na wszelkiego rodzaju sytuacje ma jedną odpowiedź: Damy radę!